Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

BKUS mēnešiem ilgi ģimenei neatklāj divgadīgā puisēna traģiskās nāves iemeslus

Izmeklēšanā mediķu vaina nav konstatēta, ģimene tam netic

Pirms teju diviem mēnešiem, augustā, Bērnu klīniskajā slimnīcā (BKUS) mira mazais Markuss. Bojāgājušā divus gadus vecā puisēna ģimene un tās aizstāvji apšauba ārstniecības iestādes izmeklēšanu, kuras rezultātā secināts, ka bērna nāvē nav vainojamas medicīniskas kļūdas.

Jau vēstīts, nepilnus divus gadus vecais bērns ar apdegumiem uz kājas tika nogādāts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS), kur nākamajā dienā, 15. augustā, mira. Vecāki vaino mediķus par, iespējams, nepamatoti lietoto vispārējo anestēziju.

Kā vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”, lai gan BKUS Pacientu drošības gadījumu izskatīšanas grupa iekšējo izmeklēšanu noslēgusi jau pirms vairākām nedēļām, ne vien sabiedrība, bet pat puisēna vecāki nav informēti par ārstniecības iestādei labvēlīgā lēmuma argumentāciju.

Tuvinieki vienīgo informāciju saņēmuši no medijiem, kuros bez sīkākiem paskaidrojumiem BKUS pauž, izmeklēšanā mediķu vaina nav konstatēta.

Māte, kura zaudējusi savu vienīgo bērnu, aizvien nav saņēmusi atbildi uz jautājumu: Kāpēc slimnīcā nomira viņas mazais bērniņš, kurš tur nogādāts pēc applaucēšanās ar karstu kafiju?

Kā raidījumam norāda cietušās ģimenes advokāte Ilona Bulgakova, jebkura darbība, bezdarbība, kas vērsta uz bērnu tiesību neaizsargāšanu, būtu vērtējama kā amorāla un prettiesiska. “Šajā gadījumā vienkārši paziņot, ka neviens nav vainīgs, atbildīgs jāvērtē visai kritiski, jo nav sniegts skaidrojums, kādēļ nāve iestājusies, kas notika!”

Tikmēr BKUS valdes locekle Zane Straume atzīst, ka slimnīcas pārstāvji pēdējoreiz ar ģimeni sazinājušies neilgi pēc nāves, augustā. Taujāta, kāpēc tuvinieki nav informēti par ārstniecības iestādes ekspertu veiktās izmeklēšanas rezultātiem, Z. Straume norāda, ka to liedzot uzsāktais kriminālprocess. Valsts policijā gan norāda, ka kriminālprocess neaizliedz ārstniecības iestādei informēt par savas izmeklēšanas rezultātiem tuviniekus, tos, kuri visvairāk cer sagaidīt atbildes.

Atbilžu vieta miruša puisēna mammai vien izsniegta izziņa, kurā ir norādīts “pēkšņa nāve”, ir norāde uz veikto autopsiju. Sīkāk nekas nav pateikts. Izņemot vairākkārtējus zvanus ar jautājumu “kad jūs izņemsiet bērnu apglabāšanai?”, neko vairāk ģimene no ārstniecības iestādes nav saņēmusi.

Ja reiz likumsargi neaizliedz paust vairāk informācijas tuviniekiem, nu BKUS valdes locekle maina nostāju un skaidro, ka “vienmēr ir gatavi uz sarunu”. Ģimene un viņu aizstāvji gan uzskata, ka slimnīcā apzināti izvēlas klusēšanas taktiku, lai izvairītos no netīkamas publicitātes un secinātā apšaubīšanas.

Pēc bērna nāves iespējamo mediķu nolaidību izmeklēt uzsāka arī Veselības inspekcijā. Lai gan tur sākotnēji informēja, ka vētīšana ilgs mēnesi, tomēr tā aizvien nav noslēgusies.

Tuvinieki kā objektīvāko uzskata Valsts policijā uzsākto kriminālprocesu, kas uzsākts pēc Krimināllikuma 13. nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību”. Likumsargi vairās prognozēt, kad izmeklēšanu varētu pabeigt, tomēr, ir zināmas pretrunas starp dažādu pušu sniegto informāciju, tāpēc ir pamats noskaidrot, vai medpersonāla pienākumi pildīti likuma prasībām.

“Bērns ir miris slimnīcā. Fakts ir fakts: bērns ir miris pēc veiktām manipulācijām un medikamentozas ārstēšanas. Gan Satversme, gan Bērnu tiesību aizsardzības likums īpaši aizsargā bērna tiesības uz dzīvību,” atgādina ģimenes advokāte I. Bulgakova.


3,351 skatījumi

Un Tavas domas par šo?