Koalīcijas partiju vidū panākta vienošanās, ka minimālā alga jau nākamgad tiks celta līdz 430 eiro, nevis pakāpeniski kā tika plānots iepriekš.
Lai arī Finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola atzīst, ka minimālās algas pacelšana ir liels slogs uzņēmējiem, viņa pauž, ka to kompensēs darbaspēka nodokļu samazinājums.
Tikmēr Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina politiķus būt apdomīgiem un minimālo algu celt pakāpeniski nevis uzreiz viena gada laikā par 50 eiro, jo tas var būt liktenīgi pietiekoši daudziem uzņēmumiem reģionos, kur var sākties darbinieku atlaišana, tādējādi iedzīvotājiem pilnībā zaudējot ikmēneša ieņēmumus.
Kā novērots sociālajos tīklos, iedzīvotāji visai vienaldzīgi uztver minimālās algas palielināšanu, uzskatot, ka taisnīgi būtu, ja paceļot algu, paceltu arī neapliekamo minimumu.
Tik straujš minimālās algas kāpums sagādās būtiskas problēmas gan lielai daļai pašvaldību,gan mazo uzņēmumu reģionos.
— Vents A Krauklis (@VentsAKrauklis) July 4, 2017
Minimālā alga uz rokas sanāk zem 300e. 200 lati. Ko 2017.gadā var ar 200 latiem izdarīt? Minimālas algas maksā tikai optimizētāji.
— Artis Spertāls (@artis_spertals) July 5, 2017
Tiek pieņemts, ka normāli visiem darbiniekiem jāmaksā minimālā alga. #nodokļu_optimizācija ? pic.twitter.com/8WyWJ1D57z
— Alberts Prikulis (@alpaqa) July 4, 2017
Minimālā alga aug. Daudziem prieks, bet arī tā vaiga sviedros ir jānopelna. Ja pūliņi neaizvelk līdz tam ciparam, tad paliec vispār bešā.
— Zigmārs Rozentāls (@Rozentals) July 4, 2017
"Ja vēlies palīdzēt maznodrošinātajam sabiedrības slānim – cel neapliekamo minimumu, gribi iekasēt vairāk nodokļu – cel minimālo algu." pic.twitter.com/0uWOM2czrc
— Patrick Bateman (@EsEsmuTuEsmuEs) July 5, 2017
Neko nevaram. Igauņi var, mēs – nē. Šobrīd algas Latvijā aug straujāk kā produktivitāte. Šī ir iespēja celt efektivitāti. A mums patīk kā ir https://t.co/MrJP4k0nAF
— Dmitry Golubev (@lastguru_net) July 5, 2017
2,164 skatījumi