2017. gads strauji tuvojas izskaņai un nav piemērotāka brīža par šo, lai pēc portāla “Tautas Balss” lasītāju aptaujas rezultātiem atskatītos uz aizejošā gada iespaidīgākajiem notikumiem politikā. Un nemaz nebrīnieties, ka notikumu topa pirmajā vietā ir… jā, kurš gan cits – Lembergs!
Spilgtākie notikumi politikā 2017. gadā – sasniegumi, nejēdzības, skandāli, sakāves, triumfi.
SPILGTĀKIE NOTIKUMI POLITIKĀ 2017. GADĀ – TOP 10Spilgtākie notikumi politikā 2017. gadā – sasniegumi, nejēdzības, skandāli, sakāves, triumfi…
Portāls "Tautas Balss" veica savu lasītāju aptauju, lai noskaidrotu gada populārākos notikumus. Un nemaz nebrīnaties, ka notikumu topa pirmajā vietā ir … jā, kurš gan cits – LEMBERGS!
Posted by TautasBalss.lv on Thursday, December 28, 2017
10. Ģirta Valda Kristovska mēģinājums atgriezties politikā cieš totālu sakāvi.
Kristovskis 2017. gada 3. jūnija vēlēšanās par ikgadējā Ventspils mēra titulu startēja kā vairāku partiju apvienotā saraksta līderis, tomēr rezultātā par Aivara Lemberga partiju balsoja 62,13% vēlētāju, turpretī par Nacionālās apvienības, „Vienotības” un Latvijas Reģionu apvienības kopīgo sarakstu vien nepilna ceturtdaļa vēlētāju. Pēc rezultātu uzzināšanas Kristovskis paudis atziņu, ka opozīcijas darbs būs pazemojošos apstākļos. Kā to saprast – tie ir vēlētāji, kuri pazemojuši Kristovski?
9. Linda Mūrniece pēc 17 gadiem “Vienotībā” pamet politiku
Eksministre savā profilā sociālā portālā “Facebook” publicēja nobildētu iesniegumu par izstāšanos no „Vienotības”, piebilstot, ka politikā viņa ir jau 17 gadus, uzsākot darbību partijā “Jaunais laiks”, kurai bija ideāli un principi. Pēc apvienošanās un “Vienotības” izveides vairs nebija “Jaunā laika” un jaunais veidojums Mūrniecei bijis svešs.
8. Artuss Kaimiņš pašvaldību vēlēšanās izgāžas. Emociju iespaidā gandrīz noliek mandātu
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš pēc pašvaldību vēlēšanām savā profilā sociālajā portālā „Facebook” paziņoja, ka noliek deputāta mandātu. Šajā paziņojumā deputāts «novēl Latvijai veiksmi», un norāda, ka viss, ko viņš līdz šim darījis, esot darīts no sirds. Tomēr jau pavisam drīz pēc paziņojuma Kaimiņš Latvijas Televīzijai atzina, ka viņa „Facebook” konts it kā ticis uzlauzts un pats deputāts šo ziņu nemaz nav publicējis. Tiesa, daudzi lasītāji domā, ka Kaimiņš gluži vienkārši pēdējā laikā ir pārāk labos draugos ar zaļo pūķi…
7. Cīņa par “Vienotības” partijas vadītāja amatu sīva. Pēc kongresa izstājas deviņi biedri
Vienotība šķeļas. Pēc sīvās cīņas kongresā par “Vienotības” partijas vadītāja amatu kopumā no partijas izstājušies deviņi biedri. Bijušie partijas biedri uzskata, ka “Vienotības” vadība ir nodevusi lielāko daļu savu biedru, kā arī tos ideālus un principus, uz kuriem sākotnēji tika būvēta”.
6. Bijušie KNAB darbinieki Jurašs un Strīķe piesaka sevi politikā. Kaut kā jau maize jāpelna ir…
Kādreizējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītajai Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) pašvaldību vēlēšanās pieteicās vairāki Rīgas mēra kandidāti – Bordāns, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) bijušie darbinieki Juris Jurašs un Juta Strīķe. Strīķe, kas sarakstā bija pirmā, norādīja, ka vēlas cīnīties pret koruptīvo vidi pilsētā un aicināja šajā cīņā piedalīties arī citus. Tiesa, nu jau mediji zina stāstīt, ka Strīķe lūkojas uz Saeimas pusi un rīdzinieku problēmas viņai vairs nav prioritāte.
5. Nacionālā apvienības neapmierināmās ambīcijas. Partija vēlas vadīt Labklājības ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju
Pašreiz valdības koalīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) nākamā gada prioritātes saistītas ar to, ka pēc gaidāmajām vēlēšanām partija vēlas vadīt Labklājības ministriju (LM). Jo kā gan citādāk – tas sakrīt ar Nacionālās apvienības (NA) nākamā gada prioritāti, kas arī saistīta ar labklājības jomu un nosaka, ka Latvijai jākļūst par ģimenei draudzīgāku valsti. Ar to nepietiek – partija vēlas vadīt arī Izglītības un zinātnes ministriju (IZM). Diez, mēs kādreiz kādā valdības amatā sagaidīsim arī NA līderi Raivi Dzintaru, vai arī viņš tik ļoti baidās uzņemties atbildību?
4. Politikā vēl aktīvāk iesaistās mediji – žurnāls “Ir”, Latvijas Televīzija un Radio
Kā vēl nekad pēkšņi politikā vēl aktīvāk iesaistīties sākuši dažādi mediji, sagrozot dažāda veida informāciju un rosinot asas diskusijas gan politiķu vidū, gan savas auditorijas vidū. Jautājums, protams, paliek atklāts – vai šie mediji ir kādu interešu grupu uzpirkti, vai apslēpti pārstāv kādu konkrētu aizkulišu darboņu intereses?
3. “Vienotība” šķeļas – liberālais sešinieks izveido “Kustība Par”!”
„Vienotība” tiek sašķelta arvien sīkākās drumstalās. Jaunajā politiskajā kustībā apvienojušies pieci no partijas aizgājušie Saeimas deputāti – Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis. Jaunā politiskā kustība savā manifestā uzsver cilvēka brīvību, tiesiskumu un «slaidu publisko pārvaldi», bet negūst vēlētāju atbalstu – socioloģiskajās aptaujās par šo kustību ir gatavi balsot vien daži procenti vēlētāju.
2. Solvitu Āboltiņu aizmuguriski izmet no “Vienotības”. Viņa paziņo, ka aiziet no politikas
«Vienotības» priekšsēdētājs Arvils Ašeradens uzsvēra, ka nespēj akceptēt „intrigas”, kuras vērpusi Āboltiņa ar savu rīcību laikā, kad partija sprieda par iespēju mainīt ekonomisko ministru un līdz ar to Ašeradens ierosināja lemt par Āboltiņas izslēgšanu. Ar skaļiem aplausiem pavadīta no Saeimas Āboltiņa paziņo, ka pašlaik tai nav nemazāko domu par atgriešanos politikā, tomēr šajā jautājumā bijusī politiķe tomēr vadās pēc principa: „nekad nesaki nekad”.
1.Cīņai pret Lembergu tiek izspēlēta “Rīdzenes sarunu” kārts, taču šī iecere ar smagu blīkšķi izgāžas!
Žurnāls „Ir” publicējis tā sauktās oligarhu sarunas, kas it kā notikušas viesnīcā „Rīdzene”, lai maksimāli diskreditētu Ventspils mēru Aivaru Lembergu un Zaļo un zemnieku savienību. Tā kā tika uzskatīts, ka vēlēšanās Lembergs zaudēs, sarunas pirms vēlēšanām netika publicētas, tomēr Lembergs ar būtisku pārsvaru vēlēšanās uzvarēja. Tāpat pieejamajiem materiāliem nav tikusi veikta ekspertīze, līdz ar to nav iespējams noteikt, kas ir patiesie runātāji, kā arī žurnāla “Ir” redakcija atsakās sadarboties ar KNAB u.c. tiesībsargājošām iestādēm un nodot savā rīcībā esošos ierakstus, lai pārliecinātos par to autentiskumu. Savukārt, Lemberga reitings ne tikai nav krities, bet pat nedaudz pakāpies, iespējams, tieši dēļ šīm publicētajām sarunām.
Ko mums nesīs 2018. gads? Godam sagaidām, prātīgi dzīvojam un tad arī redzēsim!
4,484 skatījumi