Sociālajā tīklā “Twitter” komponists Armands Strazds atklājis savas domas par to, kas jādara, lai Latvijā ”demokrātija kļūtu par politisko sistēmu”, tādējādi aizsākot plašu diskusiju.
“Ja Latvija vēlas demokrātiju kā politisko sistēmu, tai vispirms jāizdara daži mājas darbi. Pirmais ir palielināt nacionālo parlamentu līdz vismaz 400 tautas pārstāvjiem. Otrais, iesaistīt reģionus nacionālās politikas veidošanā, izveidojot augšējo parlamenta palātu, ” norādīja Strazds.
Ja Latvija vēlas demokrātiju kā politisko sistēmu, tai vispirms jāizdara daži mājas darbi: Pirmais ir palielināt nacionālo parlamentu līdz vismaz 400 tautas pārstāvjiem; otrais, iesaistīt reģionus nacionālās politikas veidošanā, izveidojot augšējo parlamenta palātu.
— Armands Strazds (@strazds) September 2, 2018
Tikmēr bijušais deputāts Einārs Cilinskis gan domā, ka sabiedrības vairākums vēlētos tieši samazināt deputātu skaitu: ”Pieļauju, ka daudzi labprāt samazinātu līdz 0.”
Sabiedrības vairākums vēlas samazināt. Pieļauju, ka daudzi labprāt samazinātu līdz 0.
— Einārs Cilinskis (@EinarsCilinskis) September 2, 2018
Diskusijā iesaistījās arī citi sociālā tīkla lietotāji.
Viņi vēlas samazināt izmaksas. Jo neoliberāļiem ir izdevies sabiedrību pārliecināt, ka Saeima tiek uzturēta par nodokļu maksātāju naudu. Protams, ka neoliberāļiem demokrātija ļoti traucētu.
— Armands Strazds (@strazds) September 2, 2018
Bet par kādu naudu tad tiek uzturēta Saeima, ja ne par nodokļu maksātāju naudu?
— Inese Bondare (@IneseBondare) September 2, 2018
Tad jau drošāk būtu katru desmito pilsoni Saeimā. Lai katra ģimene ir pārstāvēta.
— Arnis Kadakovskis (@arnisk) September 2, 2018
Kāpēc tieši 400?
— Ivars Lipskis (@IvarsLipskis) September 2, 2018
Ar pašreizējās Saeimas budžetu. Jā, un demokrātija sākas no valsts suverēnās varas nodošanai tautai. Kas primāri nozīmē, -brīvu iespēju izvirzīt pārstāvniecības kandidātus un brīvi pieejama politiska rīka jebkuram pilsonim tiesisku izveidi. Vai arī, parlamentā ir visi pilsoņi.
— V. Gricaičuks-Puriņš (@TautasLaiks) September 3, 2018
1,716 skatījumi