Pēdējās nedēļās viens no aktuālākajiem jautājumiem saistīts ar krīzi Latvijas Radio. Lai arī jaunā Latvijas Radio valde apņēmīgi izskaudusi gan satura tirdzniecību, gan neadekvātās piemaksas, tagad to vēlas atlaist – mazās algas sabiedriskā medija žurnālistiem radījušas jaunu krīzi.
Latvijas Radio valde uzsver, ka apzinās kritisko situāciju Ziņu dienestā un Latvijas Radio kopumā. Tieši tāpēc ir sagatavots un iesniegts budžeta pieprasījums nākamajiem trim gadiem kapacitātes stiprināšanai un konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšanai, lai nepieļautu turpmāku sabiedriskā medija vājināšanu un profesionālāko darbinieku aizplūšanu.
Tikmēr Latvijas Radio Ziņu dienests ir izteicis neuzticību Latvijas Radio valdei; arī Latvijas Radio 2 gaužas par situāciju.
“Latvijas Radio valdes nevēlēšanās saskatīt un risināt ieilgušo satura krīzi Latvijas Radio 2 (LR2) var beigties ar Eiropas mērogā unikālas radiostacijas bojāeju,” paudis LR2 kolektīvs.
Kanāla darbinieki uzsver, ka LR2 ir visklausītākā, bet štata ziņā vismazākā un vissliktāk apmaksātā Latvijas Radio redakcija, kurā ir 11 štata darbinieki, no kuriem ēterā strādā tikai astoņi cilvēki.
Lai arī situāciju Latvijas Radio 2 sabiedriskā medija valde vēlas risināt ar papildu valsts budžeta līdzekļu palīdzību, sociālajos tīklos lietotāji neredz pamatu žurnālistu algu celšanai.
Ja Latvijas radio darbinieki, draudot ar streiku un klusumu ēterā, saņems prasīto 30% algu pieaugumu, ieteiktu medmāsām, ārstiem, skolotājiem, vispār visiem no budžeta finansētajiem, kas grib lielākas algas, sekot Latvijas radio darbinieku piemēram.
— Jurģis Liepnieks (@JurgisLiepnieks) July 25, 2019
Radio SWH raidījumu vada 1 cilvēks – gatavo saturu, atlasa mūziku, vada, pieņem zvanus, intervē viesi, ja tāds piedalās un pats miksē. @LatvijasRadio to pašu dara 3 cilvēki: producents, skaņu režisors aizkadrā un ētera balss. Tāpēc arī naudas nav.
— Alberts Ziemelis (@AlbertsZiemelis) July 26, 2019
Un kas tas par fake news par Latvijas radio valdes politisko ietekmējamību? Kur, kad, kas, kā politiski ietekmēja to valdi? Kā tas izpaudās vai izpaužas?
— Jurģis Liepnieks (@JurgisLiepnieks) July 26, 2019
Ja Latvijas radio žurnālistu izmisīgā darbība notiek pateicoties misijas apziņai, tad, lūdzu, kā lai nodēvē bibliotekāru, muzejnieku un arhīvu darbinieku darbību? Viņu atalgojums ir 2-3 reizes zemāks
— Viktors Dabolins (@TheVektors) July 26, 2019
LV žurnālistikas kontekstā @LatvijasRadio algas – krietni virs vidējā. Un atkārtošos, plika alga neko neizsaka. Pilnai ainai nepieciešams kvalitatīvs satura/atalgojuma audits. Man ir sajūta, ka varētu būt interesanti
— Gatis Madžiņš (@Madzins) July 26, 2019
Taisnība,ka patiesais iemesls @LatvijasRadio dažu žurnālistu dumpim ir apstāklis,ka patreizējā valde un @NEPLPadome izbeidza šmugulēšanos un nelikumības ar finansēm?
Ik1 algu celšanai jāiet rokrokā ar kvalitātes celšanu.
Kamēr valde cietīs @edgarskupcs,LR kvalitāte,ētika izpaliks https://t.co/mHEsStLBed— Oligarhu sarunas (@OligarhuPIK) July 26, 2019
Taisnība,ka patiesais iemesls @LatvijasRadio dažu žurnālistu dumpim ir apstāklis,ka patreizējā valde un @NEPLPadome izbeidza šmugulēšanos un nelikumības ar finansēm?
Ik1 algu celšanai jāiet rokrokā ar kvalitātes celšanu.
Kamēr valde cietīs @edgarskupcs,LR kvalitāte,ētika izpaliks https://t.co/mHEsStLBed— Oligarhu sarunas (@OligarhuPIK) July 26, 2019
Latvijas Radio profiņiem, kādi neapšaubāmi ir daudzi iekš LR, jābūt taču skaidram, ka par 10 mio gadā, kāds ir LR budžets, pareizi pārstrukturējot un piepūloties, var uzbliezt TĀDU rādžiņu, kas apmierinātu i publiku, i darbiniekus, i uzraudzītājus, i tautas priekšstāvjus. LR var!
— janissipkevics (@janissipkevics) July 25, 2019
Negribas apmētāt @LatvijasRadio valdi aakmeņiem, jo darbs nav vieglis BET nu ju arī @LatvijasRadio2 vēstule LETĀ par valdes ne-darbu. Kas notiek? Piedošan, tomēr klausītākais kanāls. Tā arī tā modernā pieeja menedžmentam, ko iepriekšējie stagnāti nebij pratuši?;)
— Dzintris Kolāts (@Dzintris) July 25, 2019
Trūkst naudas Latvijas radio? Laiks dalīties saeimas deputātiem, kuri nākošgad kārtējo reizi paredzējuši 260 t. atalgojuma palielināšanai. Par brāķi alga nav jāpalielina.
— Eriks Zarahovics (@originalLNO) July 25, 2019
2,014 skatījumi