Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Sociālajos tīklos apspriež e-Saeimu – vai tas ir solis uz valsts apvērsumu?

E-vēlēšanu pretinieki tagad ir e-Saeimas lielākie advokāti?

Saeima ir viens no pirmajiem parlamentiem pasaulē, kas ir gatavs Covid-19 izraisītās krīzes laikā strādāt pilnībā attālināti. Pateicoties jaunajam e-Saeimas rīkam, parlamenta sēdes tagad var noturēt attālināti, deputātiem uzturoties arī ārpus parlamenta telpām.

Lai arī e-Saeima tiek pasniegts kā sasniegums, kas nekādā mērā nepārkāpj ne Satversmes vārdu, ne būtību, vairāki opozīcijas deputāti to uzskata, kā mēģinājumu liegt viņiem izteikties un apklusināt viņus.

Pie frakcijām nepiederošā parlamentāriete Linda Liepiņa uzsver, ka Satversme pašlaik neparedz e-Saeimu, līdz ar to būtu jāmaina pamatlikums, ja vēlētos strādāt e-vidē. “Tas liek uzdot jautājumus par demokrātijas ierobežošanu – aizliedzot deputātiem izmantot debatēs paredzēto laiku un citas tiesības. Šādus ierobežojumus mēs kā deputāti vērojam visu ārkārtējās situācijas laiku,” pauda Liepiņa.

Tikmēr Aldis Gobzems ir sagatavojis pieteikumu Satversmes tiesā, norādot, ka Saeimas prezidijs, lemjot likumprojektu skatīt, izmantojot e-Saeimas lietotni, pārkāpis Satversmes 15. pantu, kurš nosaka: “Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā.”

Viņš uzskata, ka, izmantojot e-Saeimu, neviens nevar būt drošs, ka balsojumā piedalās pats deputāts un vai viņu attiecīgajā brīdī kāds neietekmē.

Kā novērots, arī sociālajos tīklos e-Saeima izraisījusi vairākus jautājumus – vai tas ir valsts apvērsums?

Foto: Saeimas kanceleja


2,312 skatījumi

Un Tavas domas par šo?