Sociālajos tīklos izvērsusies diskusija par lietotni “Apturi Covid!”, kas, kā zināms, tiek reklamēta kā ātrākais veids, kā uzzināt, ka tev bijusi saskare ar Covid-19 saslimušo. Žurnālists Imants Frederiks Ozols aktualizējis jautājumu par lietotnes jēgu – vai tāds par to vēl atceras?
“Kā sauca to aplikāciju, kurai bija jāsignalizē, ka esat bijis kontaktā ar personu, kas izrādījusies Covid19 + ? Kas ar to notika? Tie, kas pērn mudināja to lietot, vēl arvien lieto? Cik liela bija jēga?” vaicā Ozols.
Kā sauca to aplikāciju, kurai bija jāsignalizē, ka esat bijis kontaktā ar personu, kas izrādījusies covid19 + ? Kas ar to notika? Tie, kas pērn mudināja to lietot, vēl arvien lieto? Cik liela bija jēga?
— Frederiks Ozols (@incaustum) December 20, 2021
Diskusijā pamanījušies iesaistīties vairāki cilvēki – daļa no viņiem atzīst, ka aplikācija ir tik tiešām palīdzējusi tiem uzzināt par kontaktu ar Covid-19 inficētu personu, kamēr citi norāda, ka aplikācija nekādu labumu nav devusi, ja vien vienīgi tās izstrādātājiem, kuri par to nopelnījuši lielu naudas summu.
Zinu cilvēku, kas nesen aplikācijā dabūja paziņojumu par pāris dienas iepriekš bijušu covid kontaktu komandējuma laikā Vācijā. Savās aplikācijās tādu pašu dabūja arī vācu un belģu kolēģi, ar ko kopā bijuši krogā. Labs iemesls uztaisīt testu vai pašizolēties.
— Ilmārs Punka (@IlmarsPunka) December 21, 2021
Aplikācija tika izstrādāta, lai atpazītu alfa un beta variantu… Uz pārējām versijām nestrādā, tur vajag pētījumu pa 500k, lai saprastu kā pielāgot nākamajām versijām.
— Rolanderium (@Rolandtherium) December 20, 2021
Toties tie uzņēmēji, kas izveidoja šo brīnumu, skaisti atpūšas Dubajā😂😂😂
— monarch (@Pusdarits) December 20, 2021
Lietoju, ir jēga, manuprāt. Tieši @apturicovid dēļ nesen uzzināju, ka Tallinā esmu satikusi ar c19 inficētu cilvēku.
— triskrasas-ilze (@triskrasas) December 20, 2021
Kad nauda norakstīta vienam radiniekam, jāpabaro arī citi. Tāpēc piemirsusies šī programmas sāga ir pat medijiem. Un jau no pasa sākuma.
— Valters Korālis (@vkoralis) December 20, 2021
Nē, izdzēsu jau gadu atpakaļ, jo paziņojums par kontaktu atnāca pēc nedēļas, kad jau pati biju saslimusi. Jēga nulle. Ideja bija laba, bet izpildījums pilnīgi neadekvāts.
— Ivanda Bibere (@IvandaBib) December 20, 2021
Tikko saslimu.
Lietoju aplikāciju. Man pašai neatnāca ziņa, ka esmu bijusi kontaktā ar kādu slimo.
Bet vēl tizlāk ir tas, ka lai paziņotu citiem, man ir jāraksta ziņa uz kaut kādu maģisku e-pastu..kaut visur minēts, ka Spkc iedos kodu, ko jāievada aplikācijā. Spkc kodu man nedeva— Ilva Lorence (@IlvaLorence) December 20, 2021
Tā aplikācija jau pašā sākumā vairāk atgādināja tādu snobisku turīgo atrakciju. Jo tas 'bulk force' no antivakseriskā plebeju proletariāta, kas patiesi slimo, un kam nepiemīt NEKĀDAS atbildības vai pratības nedz par savējo vai apkārtējo veselību, labākajā gadījumā чехал uz viņu..
— Emīls Benders (@EmilsBenders) December 20, 2021
Nekas nenotika – joprojām uzlikts uz tel. un ziņotu, ja esmu bijis ilglaicīgā kontaktā. Ir arī pāris reizes sanācis būt pašizolacijā. Te gan jautājums, vai @apturicovid ir mainījuši parametru, cik ilgi jābūt kopā (senāk bija 15 min un 2m, kas jaunajiem paveidiem nav aktuāli)?
— Daniels Bondars (@bondars) December 20, 2021
Sen jau izdzesu,jega nekada
— Gita Stalšane (@laukapele) December 20, 2021
Vīrs saslima 01.2021. Mēnesi trinos apkārt, tā arī kontaktpersonas notifikācija neatnāca, paspēju pati izslimot.Abi atinstalējām
— Baiba Reinvalde (@BaibaReinvalde) December 20, 2021
Paziņojumi pienāk ar vismaz dienas novēlošanos(man tā bija) un aplikācija ir pilnīgi bezjēdzīga – kā nesen teica bijušais Veselības ministrs Belēviča k-gs , mums nauda tagad ir tik daudz kā nekad… tas visu izskaidro.
— Uldis Veits (@UldisVeits) December 21, 2021
Nav jēga no šis aplikācijas. Esmu noinstalējis. Pirms gada ticēju, tad redzēju kā strādā, kad kods atnāk pēc mēneša. Šobrīd pie ātrajiem testiem un ātrās vīrusa aprites bezjēdzīga aplikācija, kuru būtu jādzēš, lai vietu telefonā neaizņem. Tāpat vakcinācija atvieglo pārslimošanu.
— Andis Lillais (@lillais) December 20, 2021
2,658 skatījumi