Ne tikai veselības aprūpes eksperti ir neizpratnē par valdības otrdien, 21. decembrī, pieņemtajiem Covid-19 izplatības ierobežojumu atvieglojumiem laikā, kad Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība pieņemas spēkā, bet arī sociālā tīkla “Twitter” lietotāji.
Proti, valdība, no vienas puses, aicina svētkos nepulcēties, bet, no otras puses, noņem ierobežojumus.
Kā zināms, valdība lēmusi, ka tirdzniecības centros arī brīvdienās un svētku dienās drīkstēs strādāt saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas, tostarp visas tirdzniecības vietas. Vienlaikus nolemts arī tas, ka gadu mijā naktī nebūs spēkā liegums sniegt pakalpojumus un organizēt pasākumus.
Vienlaikus premjers Krišjānis Kariņš (JV) aicināja cilvēkus svētkus svinēt ļoti šauros ģimenes lokos un neiet uz neatļautām lielām ballēm, kā arī izvairīties no nevajadzīgām pulcēšanās vietām. Ar līdzīgu ieteikumu nācis klajā arī Valsts prezidents Egils Levits, sakot, ka “manuprāt, mums ir jābūt piesardzīgiem. Valdība uzskata, ka par ierobežojumiem lems pēc svētkiem, bet ir jābūt piesardzīgiem un es domāju, ka formālus ierobežojumus ir jāievieš ātrāk!”
Arī sociālajā tīklā “Twitter” pausta liela neizpratne par valdības nostāju. Kāpēc valdība sniedz iespējas, kuras pati mudina neizmantot?
Smiekli caur asarām. Pirmdien premjers aicina nepulcēties/pulcēties šaurā lokā nesen vakcinētos, otrdien valdība lemj, ka bāri un izklaides vietas būs vaļā jaungada naktī, tirdzniecības centri arī brīvdienās, trešdien prezidents aicina valdības dotās iespējas neizmantot.
— Kristine (@KristinJaunzeme) December 22, 2021
Lēmums par to, ka T/C brīvdienās strādās, ir viens no necienīgākajiem covid ierobežojumu atcelšanā pret darbiniekiem. Gan mēs, gan jau arī daudzi citi lielveikalu darbinieki šorīt saņēma ziņu, ka 25.12 un 26.12 ir jāstrādā. Šodien ir 22.12 un daudziem Ziemassvētku plāni izjuks.
— Luīze 🏴🏳️🌈🦄 (@LStabinge) December 22, 2021
Tas diemžēl neglābj tos cilvēkus, kas ir spiesti svētkos tajā veikalā atrasties kā darbinieki 🙁 Es saprotu kaut kādus būtiskos krīzes servisus, aptiekas un tādas lietas, paldies viņiem, bet kapēc vajag vaļā visu, visu…. Izklausās pēc uzņēmumu alkatības.
— Lauma Pret (@laumapret) December 22, 2021
Pie vīrusa esam pieraduši. Drīzāk cik gadus valdības ar saviem debīlajiem lēmumiem turpinās mocīt cilvēkus.
— Jānis Suipe 🇱🇻 ❤️ 🇭🇺 ❤️ 🇵🇱 (@SuipeJanis) December 22, 2021
Ja es būtu valdība es arī atļautu nedaudz ietusēt uz svētkiem. Jau gadu visi var mazināt riskus, pat ja saslims. Divi gadi visi, kas grib, jau iemācījušies izvērtēt nepieciesamības un saprast sekas. Tas kā ar kūciņu diabēta slimniekam: nu tak ņem reizi gadā un apēd, ja gribas.
— hokamons (@hokamons) December 22, 2021
Valdības lēmumi vakardien tādi galīgi dīvaini. Biedē ar 15000 saslimšanām dienā februāra vidū, 5000 saslimušajiem slimnīcās. Laikam jau laidīs uz to maksimumu, jo savādāk ballīšu atļaušana gada nogalē nav saprotama.
— Asnevics (@asnevics) December 22, 2021
To, ka valdības lēmumos nevajag meklēt kopēju loģiku, sapratu tiklīdz atsāka rādīt sēdes laivā. Katrs pats sev epidemiologs un savas jomas lobists. Jebkurā valdības sēdē ir pa kādai mikromenedžmenta paraugstundai.
— Jānis Bernāts (@JanisBernats) December 22, 2021
Atceros, ka 2017.gadā bija piedāvājums ieviest stratēģisko komunikāciju, toreiz ar to saprotot izvairīšanos precīzi no šādām situācijām – kad no valdības un citām augstām amatpersonām tik svarīgos jautājumos nāk pretrunīgi vēstījumi. Šķiet, ka kopš tā laika palicis tikai sliktāk.
— Iveta Kažoka (@IvetaKazoka) December 22, 2021
Nobērt zīlītēm graudus un pateikt, lai neaiztiek 😄
— Līga Careva (@LigaCareva) December 22, 2021
Principā pie šādiem aicinājumiem var tikai aicināt valdību atcelt visus ierobežojumus un aicināt tautu rīkoties saprātīgi pēc katra ieskatiem un sirdsapziņas. Tipa kā es – kūkas var nopirkt, nauda man ir, bet zinu, ka man tomēr nevajadzētu tās pirkt un ēst.
— Naivā no laukiem (@NaivaaLaukje) December 22, 2021
Foto: Valsts kanceleja
2,425 skatījumi