Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Pieci iemesli, kāpēc mums patīk spēlēt spēlēs

Mediju materiāls

Vai esiet kādreiz aizdomājušies, kāpēc mūsu smadzenēm tik ļoti patīk azarts un it īpaši dažādas spēles? Mēs, kā civilizācija esam spēlējuši spēles jau tūkstošiem gadu garumā, un mūsdienās klātienes un tiešsaistes spēļu nozares ir simtiem miljardu vērtas. Turklāt spēļu nozare, jo īpaši tiešsaistes, neizrāda nekādas pazīmes, kas liecinātu, ka tā drīzumā varētu bankrotē. Redzot plašo spēļu piedāvājumu un nepārtraukto to attīstību, piemēram, https://sloti.eu/speles/ ne reizi nemāc šaubas, ka šī nozare varētu drīz beigt savu darbu.

Zemāk atradīsiet būtiskākos iemeslus, kāpēc cilvēkiem patīk nonākt azartā un atrast kaislīgu aizraušanos.

Riskēt ir jautri un aizraujoši

Pasaulē ir daudz cilvēku, kuri noliegtu, ka riskē, taču dziļi iekšienē mūs visus kaut kas saista ar azartu, ko rada iespēja riskēt. Tas liek sirdij sisties ātrāk, prātam neatslābt un smadzenēm darboties uz pilnu jaudu. Kāpēc cilvēkiem patīk spēlēt dažādas spēles? Tas ir vingrinājums – riskēt. Protams, tas ir cita veida risks, nekā ekstrēmi sporta veidi, lēcieni ar gumiju vai citas parasti riskantas darbības, taču dažādas spēles sniedz gluži vai tādu pašu azartu un adrenalīna sajūtu.

Neparedzamības elements

Neparedzamība, nejaušība, veiksme, lai kā to sauktu, nav šaubu, ka tas ir vēl viens aizraujošs spēļu elements. Spēles piedāvā mums iespēju darīt visu iespējamo, lai noskaidrotu izredzes, un pārējo atstāt likteņa ziņā. Tas varētu šķist pašsaprotami, taču nejaušības elementam ir vēl viena puse, kas padara spēles vēl aizraujošākas.

Mūsu smadzenes ir veidotas tā, ka tām patīk pārsteigumi. Pētījumi rāda, ka tad, kad ar mums notiek kaut kas neparedzams, bet neapšaubāmi labs, prieka centri mūsu smadzenēs iedegas vēl vairāk nekā tad, kad notiek “gaidītas” lietas. Katru reizi, kad veiciet gājienu, nav zināms, kas notiks, un šī iespēja jeb neparedzamība padara to visu aizraujošāku.

Dopamīna pieplūdums mūsu smadzenēs

Dopamīns ir saistīts ar darbībām, kas mums sniedz baudu, piemēram, ēšana, dzeršana, mīlēšanās, sportošana, mūzikas klausīšanās un daudzas citas. Prāta stimulācija, apsverot, kā veikt gājienu, un pēc tam risks, ko rada tā izdarīšana. Un, ja Jums paveicas, dopamīns ieplūst smadzenēs, kā no šļūtenes.

Izklaide

Reizi pa reizei man vajag izslēgt smadzenes, lai atpūstos no ikdienas rutīnas un izklaidētos. Tas dod iespēju aizbēgt no reālās pasaules – atbildības, problēmām, rēķiniem un uzlādēt baterijas, pirms atkal ienirt reālajā dzīvē. Tāpēc ir izklaide. Tā nodarbina prātu ar kaut ko citu, kas nav mūsu ikdienas rutīna, un dod iespēju atpūsties. Lielākā daļa – neatkarīgi no tā, vai tie spēlē tiešsaistē vai klātienē – spēlē tikai izklaides dēļ. Viņiem nav nepieciešams uzvarēt, lai to nosauktu par labu vakaru. Svarīgi ir tikai tas, ka, riskējot ir gūta kvalitatīva izklaide.

Uztraukums, kad beidzot izdosies uzvarēt?

Kad mēs zaudējam, mūsu smadzenes sāk gatavoties uzvarai. Ar katru zaudējumu, piemēram, spēlē sizzling hot mēs uztraucamies, kad beidzot būs uzvara? Tādējādi, lai kāda būtu Jūsu izvēlētā spēle, pamazām vedina Jūs uz uzvaru. Ja uzvara tomēr nav Jūsu pusē, tad atcerieties, ka jautri pavadījāt laiku.


15,403 skatījumi

Un Tavas domas par šo?