Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kā izveidot naudas uzkrājumu fondu neparedzētiem gadījumiem?

Mediju materiāls

Svarīgs solis personīgo finanšu plānošanā ir finanšu drošības tīkla izveide. Tiklīdz Jūs kontrolējat savas ikdienas finanses un esat apzinājis savus ilgtermiņa finanšu mērķus, Jūs esat labā pozīcijā, lai izveidotu drošības tīklu. Tas var palīdzēt novērst finanšu katastrofas, kas varētu traucēt Jūsu finansiālajai drošībai vai mērķiem.

Kas ir finanšu drošības tīkls?

Finanšu drošības tīkls nav viens krājkonts vai apdrošināšanas polise. Drīzāk tas ir visaptverošs pasākumu portfelis, kas palīdz samazināt risku. Finanšu drošības tīkls ir paredzēts, lai Jūs un Jūsu ģimeni vismaz daļēji pasargātu no finansiālās krīzes vai Jūsu ilgtermiņa finanšu mērķu sagraušanas. Tas jo īpaši attiecas uz neparedzētiem gadījumiem, piemēram, slimību vai traģēdiju.

Protams, Jūs nevarat apdrošināt sevi pret visu, bet Jūs varat sevi pasargāt, piemēram, ar bezriska griezienu opciju, ko piedāvā https://spins.lv/lv/casino. Jums arī nevajadzētu censties. Taču ir dažādi pasākumi, ko varat veikt, lai sāktu veidot savu personīgo finanšu drošības tīklu.

Vai jums ir nepieciešams avārijas fonds?

Dažkārt to dēvē arī par “melnas dienas” fondu, bet visbiežāk avārijas fonds ir naudas uzkrājums likvīdā krājkontā. Tas ir paredzēts neparedzētiem gadījumiem, kas rada finansiālas sekas. Tie var būt, piemēram, darba zaudēšana, medicīnas rēķini vai nepieciešamie mājas vai automašīnas remontdarbi. Tā ir Jūsu drošības tīkla visvienkāršākā daļa.

Vienīgais šīs naudas mērķis ir, lai tā būtu viegli pieejama, kad Jums tā nepieciešama. Tai vajadzētu palīdzēt Jums izvairīties no kredītkaršu parādu uzņemšanās, kad rodas ārkārtas izdevumi. Tāpēc šim fondam jāveido nauda, kuru esat vienojušies parastos apstākļos nepieskarties.

Finanšu eksperti ir vienisprātis, cik svarīgs ir fonds ārkārtas gadījumiem. Taču nav universāla noteikuma, cik daudz līdzekļu būtu jāuzkrāj šādā fondā. Daudzi eksperti iesaka šāda veida kontā veidot pietiekami lielus uzkrājumus, lai trīs līdz sešus mēnešus segtu Jūsu dzīves izdevumus. Tas varētu palīdzēt slimības, darba zaudēšanas vai citu nopietnu ārkārtas situāciju gadījumā.

Jūsu izvēlētajai summai jābūt atkarīgai no Jūsu unikālajiem apstākļiem, piemēram, cik stabils ir Jūsu darbs, vai strādā Jūsu laulātais un kādi ir Jūsu pastāvīgie dzīves izdevumi. Tāpēc, pat ja šobrīd nevarat uzkrāt lielu summu, turpiniet un pievienojiet savam ikmēneša budžetam pozīciju “uzkrāt avārijas fondam”.

Vai jums ir nepieciešama invaliditātes apdrošināšana?

Ilgtermiņa invaliditātes apdrošināšana palīdz aizstāt Jūsu ienākumus, ja slimības vai traumas dēļ nevarat strādāt. Daudzi cilvēki šo apdrošināšanu uzskata par greznību. Taču par to vajadzētu domāt kā par nepieciešamību. Tas vēl jo vairāk attiecas uz tiem, kuriem nav citu finanšu līdzekļu, ko viņi varētu izmantot ilgstošas slimības vai traumas gadījumā.

Pat ja Jums ir citi finanšu resursi, uzdodiet sev šādu jautājumu: Vai Jūs vēlētos tos izmantot, lai apmaksātu ikmēneša rēķinus? Piemēram, pieņemsim, ka katru gadu ietaupāt 5% no saviem ienākumiem. Sešu mēnešu invaliditāte izšķērdētu 10 gadu uzkrājumus.

Vai nedomājat, ka tas varētu notikt ar Jums? Lai gan, kļūstot vecākam, Jūsu iespējas iegūt invaliditāti palielinās, slimības un traumas var gadīties jebkurā vecumā. Autoavārijas, sporta traumas, muguras traumas un slimības ir tikai daži piemēri. Iespēja kļūt par invalīdu lielākajai daļai cilvēku ir daudz lielāka nekā iespēja noteiktā laika periodā nomirt. Un miljoniem cilvēku ir apdrošinājuši savu dzīvību (vēl viena svarīga Jūsu finansiālās drošības tīkla sastāvdaļa).

Vai jums ir nepieciešama dzīvības apdrošināšana?

Dzīvības apdrošināšana bieži vien ir nepieciešama Jūsu finansiālās drošības tīklam, ja Jums ir apgādājamie, kuri finansiāli ciestu Jūsu nāves gadījumā. Apgādājamie bieži vien ir bērni un/vai laulātais.

Pajautājiet sev: Ko mana ģimene darītu, lai samaksātu hipotēku vai nopirktu pārtikas produktus, ja es nomirtu? Dzīvības apdrošināšanas mērķis ir nodrošināt līdzekļus, lai Jūsu ģimene būtu finansiāli nodrošināta, ja Jūsu nāves dēļ zaudētu Jūsu ienākumu avotu.

Taču dzīvības apdrošināšana nav paredzēta tikai ģimenes galvenajam pelnītājam. Ja Jūsu ģimenē ir, piemēram, viens no vecākiem, kas strādā mājās, apsveriet, cik varētu izmaksāt viņa mājsaimniecībā veiktā darba aizstāšana. Ja šis laulātais nomirtu, vai Jums būtu jānodrošina bērnu dienas aprūpe? Vai Jums būtu jānodrošina palīdzība mājsaimniecībā? Vai Jūs varētu atļauties segt šos izdevumus, ņemot vērā Jūsu pašreizējos ienākumus?


12,600 skatījumi

Un Tavas domas par šo?