Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ātrā palīdzība varētu atteikties braukt uz izsaukumu. Vai tiek ignorētas cilvēktiesības uz veselības aprūpi?

Vai turpmāk zvanot uz ātro palīdzību jārēķinās ar atteikumu?

Lai arī veselības nozares finansējums šogad būtiski pieaudzis, tas nav atrisinājis samilzušās problēmas. Neraugoties uz to, ka viens no galvenajiem finansējuma pieauguma mērķiem ir uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājas Lienes Cipules paziņojums būtībā pārvelk svītru šim solījumam.

Atsaucoties uz to, ka pašlaik 70% ātrās palīdzības izsaukumu ir nepamatoti (kā piemērus minot paaugstinātu temperatūru, paaugstinātu asinsspiedienu, dažāda veida sīkās traumas un veģetatīvo distoniju), NMPD vadītāja paziņojusi, ka šādos un līdzīgos gadījumos ātrās palīdzības mediķi varētu jau tuvākajā nākotnē atteikties izbraukt uz izsaukumu.

Cipule norāda uz nepietiekamo NMPD finansējumu, kas ir 60 miljoni eiro gadā. “Cilvēkiem, ja viņiem šķiet, ka ir akūta veselības problēma, ir noteikti jāzvana uz NMPD, kur kvalificēti speciālisti pieņems zvanus. Tajā pašā laikā jāsaprot, ka ne visi gadījumi tiks atzīti par tādiem, kur nepieciešama ātrās palīdzības ierašanās,” laikrakstā “Dienas Bizness” brīdinājusi NMDP vadītāja, kas amatā stājās pērnā gada izskaņā.

Vai turpmāk iedzīvotājiem būs jābaidās saukt “ātro palīdzību”, un vai palīdzības atteikšana nav pretrunā ar cilvēktiesībām? Ja šie jautājumi ir satraukuši arī jūs, tad aicinām izteikt savu viedokli par šo tēmu, rakstot uz [email protected], vai atstājot komentārus sociālajā tīklā “Facebook”.

Neļausim ignorēt cilvēktiesības uz veselības aprūpi!

Foto: NMPD


4,589 skatījumi

Un Tavas domas par šo?