Jauno konservatīvo partiju (JKP), kura sevi 13. Saeimas vēlēšanas pieteica kā politiskais spēks ar skaidru ideoloģiju, īpaši cildinot savas vērtības – demokrātiju un tiesiskumu, līdz šim pametuši jau vairāki biedri, tostarp JKP Tukuma nodaļas vadītājs Normunds Pildiņš, JKP valdes locekle un Talsu novada domes deputāte Inga Gluzda, uzņēmējs Renalds Bērziņš, eksministrs Māris Gulbis, mūziķis Aivars Lapšāns, bijusī JKP preses sekretāre Aiga Aizpuriete un virkne citu domubiedru. Tiem pieņemamas nav šķitušas JKP represīvās metodes un komunikācijas stils ar saviem biedriem, ar kuriem pēc būtības, vajadzētu kopīgi pieņemt lēmumus Latvijas nākotnes vārdā.
Vairāki biedri publiskajā telpā apšaubījuši JKP valdes metodes, norādot, ka tās sākušas atgādināt, gluži vai kompartijas laikus, kad drīkstēja paust tikai vienu vienīgo viedokli. Tie norādījuši, ka JKP mānījuši vēlētājus ar tīkamiem lozungiem, un to vara acīmredzami koncentrējas šauras grupas rokās. Šajās dienās partiju pametusi arī Ilze Vanaga, kas iepriekš strādājusi Valsts probācijas dienestā un Saeimas vēlēšanās startēja JKP Zemgales sarakstā – no 17. jeb pēdējās vietas sarakstā, pakāpjoties uz trešo.
“Ilgi domāju, kā būs labāk. Apsvēru vai vispār publicēt… bet dažreiz domas mēdz būt uz līdzīga viļņa. Arī par šķiršanos. Cik dīvaini… 07.03. sagatavoju un nosūtīju vēstuli par izstāšanos no Jaunās konservatīvās partijas biedru rindām. Tūlīt pēc tam sapratu, ka esmu atslēgta no partijas iekšējā komunikāciju tīkla, bet tās pašas dienas pusdienas laikā saņēmu uzaicinājumu ierasties uz valdes sēdi, lai lemtu par manu izslēgšanu no partijas. Tikpat sausu kā mans iesniegums – bez kādas motivācijas. Tad nu, atā JKP,” sociālajā tīklā “Facebook” paziņojusi Vanaga.
Lai arī cik ļoti izmisīgi JKP censtos demonstrēt savu vienotību, ņemot līdzi uz Saeimas sēdēm apsūdzētos kartona partijas biedrus, skaidrs, ka tikmēr, kamēr partijas vadībā nekas nemainīsies, vīlušos biedru skaits tikai turpinās pieaugt.
Foto: F64
3,739 skatījumi