Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Izsmiet ģenerālprokuroru – sabiedrības attīstības līmeņa indikators

Kuram Kalnmeiers kļuvis par šķērsli?

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers kritis mediju un sabiedrības nežēlastībā – mēģinājumi diskreditēt ģenerālprokuroru pieauguši pēc tam, kad viņš nācis klajā ar paziņojumu, ka viņa dzīvesvietā esot iekļuvuši nezināmi cilvēki, kas izvietojuši noklausīšanās ierīces. Tā vietā, lai šo situāciju uztvertu pietiekami nopietni, žurnālisti izsmejoši ziņojuši par sazāļotu suni un nieciņiem uz paklāja, bet atsevišķi politiķi, tostarp “Vienotības” pārstāvis Ainars Latkovskis ar smīnu sejā paziņojis, ka Kalnmeiers pats apšaubot sistēmu, kuru uzrauga.

Kopš “Rīdzenes sarunu” atkārtotas celšanas gaismā, uzbrukumus piedzīvojis arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Iespējams, nepieciešamība meklēt vainīgo novedusi pie tā, kurš vismazāk pretojas uzbrukumiem. Tā, piemēram, partija “Progresīvie” iepretī Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai organizēja publisku pasākumu – piketu, lai pieprasītu ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atkāpšanos, lai gan “oligarhu lietas” izmeklēšana bijusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas (KNAB) ziņā.

Taču bijušie KNAB izmeklētāji, kuri nu uzsākuši politiskās gaitas, ar lielu entuziasmu norādījuši uz Kalnmeiera vainu, savas kļūdas nemaz neapspriežot.

Arī žurnāls “Ir”, kas publiskoja skandalozās “oligarhu sarunas” ar manāmu regularitāti izplata neglaimojošas ziņas par tiesu sistēmu, tostarp tiesnešiem un prokuratūru, tādējādi metot ēnu arī uz Kalnmeieru.

Kā punkts uz “i” sekoja arī politiķu uzbrūkošā attieksme. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis, komentējot Kalnmeiera izteikumus, ka viņš nav aicinājis veikt pārbaudi saistībā ar iespējamu noklausīšanos Kalnmeiera dzīvesvietā, jo uzskata, ka lietas ierosināšanai trūkst pierādījumu, sakot, ka galvenais uzraugs apšauba sistēmu, ko viņš uzrauga. “Tas neveicina uzticību ne tiesībsargājošajām iestādēm kopumā, ne pašam ģenerālprokuroram,” izsmejošā tonī paziņojis Latkovskis.

Visi šie uzbrukumi, kas sekojuši cits pēc cita, nav veicinājuši arī sabiedrības lojalitāti. Šķiet, sabiedrība mediju vēstīto pieņēmuši kā vienīgo patiesību un metušies izsmiet Kalnmeieru. Interesanti gan, kā būtu, ja Kalnmeiera vietā būtu kāda cita augsta amatpersona, piemēram, Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Maizītis. Vai attieksme joprojām būtu tik pat nenopietna un izsmejoša? Visdrīzāk, ka jau sen šis noklausīšanās fakts būtu sacēlis milzīgu ažiotāžu un tiktu meklēti vainīgie.

Skaidrs ir viens – Kalnmeiers kādam ir kļuvis neērts, un tiek darīts viss, lai viņš savu amatu zaudētu. Kā gan varam pieprasīt perfektu Ģenerālprokuratūru, ja, ejot mediju un varas alku apmātu cilvēku pavadā, aizmirstam par elementāram uzvedības normām.

Foto: Saeimas kanceleja


4,359 skatījumi

Un Tavas domas par šo?