Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers kritis mediju un sabiedrības nežēlastībā – mēģinājumi diskreditēt ģenerālprokuroru pieauguši pēc tam, kad viņš nācis klajā ar paziņojumu, ka viņa dzīvesvietā esot iekļuvuši nezināmi cilvēki, kas izvietojuši noklausīšanās ierīces. Tā vietā, lai šo situāciju uztvertu pietiekami nopietni, žurnālisti izsmejoši ziņojuši par sazāļotu suni un nieciņiem uz paklāja, bet atsevišķi politiķi, tostarp “Vienotības” pārstāvis Ainars Latkovskis ar smīnu sejā paziņojis, ka Kalnmeiers pats apšaubot sistēmu, kuru uzrauga.
Kopš “Rīdzenes sarunu” atkārtotas celšanas gaismā, uzbrukumus piedzīvojis arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Iespējams, nepieciešamība meklēt vainīgo novedusi pie tā, kurš vismazāk pretojas uzbrukumiem. Tā, piemēram, partija “Progresīvie” iepretī Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai organizēja publisku pasākumu – piketu, lai pieprasītu ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atkāpšanos, lai gan “oligarhu lietas” izmeklēšana bijusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas (KNAB) ziņā.
Taču bijušie KNAB izmeklētāji, kuri nu uzsākuši politiskās gaitas, ar lielu entuziasmu norādījuši uz Kalnmeiera vainu, savas kļūdas nemaz neapspriežot.
Arī žurnāls “Ir”, kas publiskoja skandalozās “oligarhu sarunas” ar manāmu regularitāti izplata neglaimojošas ziņas par tiesu sistēmu, tostarp tiesnešiem un prokuratūru, tādējādi metot ēnu arī uz Kalnmeieru.
Kā punkts uz “i” sekoja arī politiķu uzbrūkošā attieksme. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis, komentējot Kalnmeiera izteikumus, ka viņš nav aicinājis veikt pārbaudi saistībā ar iespējamu noklausīšanos Kalnmeiera dzīvesvietā, jo uzskata, ka lietas ierosināšanai trūkst pierādījumu, sakot, ka galvenais uzraugs apšauba sistēmu, ko viņš uzrauga. “Tas neveicina uzticību ne tiesībsargājošajām iestādēm kopumā, ne pašam ģenerālprokuroram,” izsmejošā tonī paziņojis Latkovskis.
Visi šie uzbrukumi, kas sekojuši cits pēc cita, nav veicinājuši arī sabiedrības lojalitāti. Šķiet, sabiedrība mediju vēstīto pieņēmuši kā vienīgo patiesību un metušies izsmiet Kalnmeieru. Interesanti gan, kā būtu, ja Kalnmeiera vietā būtu kāda cita augsta amatpersona, piemēram, Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Maizītis. Vai attieksme joprojām būtu tik pat nenopietna un izsmejoša? Visdrīzāk, ka jau sen šis noklausīšanās fakts būtu sacēlis milzīgu ažiotāžu un tiktu meklēti vainīgie.
Skaidrs ir viens – Kalnmeiers kādam ir kļuvis neērts, un tiek darīts viss, lai viņš savu amatu zaudētu. Kā gan varam pieprasīt perfektu Ģenerālprokuratūru, ja, ejot mediju un varas alku apmātu cilvēku pavadā, aizmirstam par elementāram uzvedības normām.
Patiesībā Kalnmeiers var būt priecīgs, ka viņa suni tikai nedaudz sazāļoja. Elitai Dreimanei suni noindēja. Normundam Vilnītim suns “pazuda”, un pēc tam interneta komentāros parādījās ieraksts, ka suns tur un tur atrasts pakārts. Laiks iet, bet jurašveidīgie rokrakstu nemaina.
— pietiek.com (@PietiekPortals) February 6, 2018
Jo uztraucošāka ir ceturtās varas reakcija uz tik šokējošu paziņojumu. 4.varas dubultstandarti – ar, iespējams, apzināti neizmeklēto “oligarhu lietu” pusgadu ņēmās un neizmeklētājus saulītē cēla, bet ĢP patiesi šokējošo paziņojumu tikai apņirdz, jo tas met ēnu uz neizmeklētājiem.
— Nodus Gordius 🇱🇻 (@Nodusgordius) February 7, 2018
Otrs šodienas skaistums – kā sabiedrisko mediju žurnālisti apņirdz tviterī ģenerālprokuroru. Iespējams tikai Latvijā.
— Jurģis Liepnieks (@JurgisLiepnieks) February 6, 2018
Jā, ir tādi, kas tā domā, tie kas savācas baros un apņirdz un apsaukā vājākus un citādos un saka, ka tā ir viņu vaina. Jā, ir tādi, kam nav cieņas, ne pret vecākiem, ne valsti, ne tās simboliem utt. Ir kas saka, ka arī izvarošanas upuri paši vainīgi. Šis vienmēr ir super arg.
— Jurģis Liepnieks (@JurgisLiepnieks) February 6, 2018
Kāpēc noliedz? Tieši otrādi – vajag pateikt, “jā, mēs novērojam ģenerālprokuroru, uzraugam viņa darbību un kad nāksim pie varas, tad viņš tiks atbrīvots – vācam mapīti”. Uzreiz būtu reitingā pluspunkti un skaidrs solījums tautai.
— Uldis Bērziņš (@uldisb) February 6, 2018
Foto: Saeimas kanceleja
4,359 skatījumi