Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kā Gobzems manipulē ar 230 tūkstošiem cilvēku, salīdzinot medikamentus

Vai tiešām mēs vēlamies šādu cilvēku par premjeru?

Partija KPV LV vienā no trīspadsmit programmas punktiem paredz samazināt medikamentu cenas Latvijā, uzsverot, ka zāļu pircēji ir trūcīgi, savukārt farmācijas nozare – bagāta. Lai arī zāļu dārdzība ir reāla problēma mūsu valstī, KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems to krietni pārspīlē, vispirms jau sākot ar reklāmas video, kurā Gobzems nepatiesi salīdzina “Paracetamol” iepakojumus, beidzot ar nepilnīgiem statistikas radītājiem.

Partijas premjera amata kandidāts Aldis Gobzems, šķiet, ir gatavs stāstīt jebko, tikai, lai tiktu pie varas. Par to liecina fakts, ka savā priekšvēlēšanu kampaņas reklāmā, kurā viņš stāsta par medikamentu atšķirību, Gobzems klaji manipulē ar datiem.

Video, kuru noskatījušies vairāk nekā 230 tūkstoši skatītāju, Gobzems salīdzina “Paracetamol” iepakojuma cenas Latvijā un Lielbritānijā. Tajā viņš stāsta, ka Latvijā “Paracetamol” maksā 1,66 eiro, kamēr ārzemēs tas maksā 40 centus. Pie tam Latvijā izvēlēts gandrīz pats dārgākais zāļu analogs – aptiekās pieejami arī lētāki tādi pat medikamenti. Savā uzrunā Gobzems nepiemin arī to, ka tiek salīdzināti atšķirīgi “Paracetamol” iepakojumi – vienā ir 20 tabletes, bet otrā 16. Lai neatklātu šo manipulāciju, Gobzems tablešu skaitu uz paciņas aizsedzis ar pirkstu.

Jāpiemin gan tas, ka ārzemēs zāles tiek plašākā mērogā subsidētas no valsts budžeta, tāpēc arī tāda cenu atšķirība. Ja mūsu valsts tikpat intensīvi nodrošinātu līdzmaksājumu medikamentiem, iespējams, pietrūktu līdzekļi citām sociālām vai veselības programmām.

Tāpat Gobzems savās “Facebook” video tiešraidēs vairākkārt uzsver, ka Latvijas iedzīvotāji par medikamentiem tērē vairāk nekā ceturto daļu no sava patēriņa groza jeb no visiem saviem izdevumiem. “Mūsu farmācijas bizness ir būtībā oligopols, kas ir nolobēts, par ko cilvēki maksā no sava patēriņa groza vairāk kā ceturto daļu,” sacījis politiķis, norādot, ka Latvijā iedzīvotāji no patēriņa groza farmācijai tērē 26%, turpretī Norvēģijā vai Nīderlandē tie esot tikai 7,7 procenti.

Tajā pašā laikā 2016. gada Centrālā statistikas pārvaldes (CSP) dati par mājsaimniecības patēriņa izdevumu sastāvu liecina, ka mājsaimniecību patēriņa izdevumi vidēji uz vienu cilvēku bijuši 333 eiro mēnesī, no kuriem medikamentiem, medicīniskajām iekārtām un ierīcēm tērēti 13,4 eiro. Līdz ar to tie ir 4,03, nevis 26 procenti. Gobzema izmantotie dati atspoguļo pavisam citu rādītāju.

Ikvienam populistam ir nepieciešamas problēmas, kuras izcelt un uz kuru fona pašam izcelties, un Gobzems ir izvēlējies Latvijas iedzīvotājiem ļoti sāpīgu tēmu, lai celtu paniku sabiedrībā. Tikai, ja skatāmies uz to ar skaidru prātu, redzam, ka politiķis izmanto šos stāstus, lai manipulētu ar vēlētāju prātiem. Vai tiešām mēs vēlamies šādu cilvēku par premjeru?


4,673 skatījumi

Un Tavas domas par šo?