Sociālajos tīklos plašas diskusijas izsaukusi iespējamā minimālās algas palielināšana nākamgad. Pagaidām Saeimas komitejā iezīmējies konceptuāls atbalsts no 2020. gada to palielināt līdz 500 eiro pašreizējo 430 vietā.
Tikmēr sociālājos tīklos maz kurš cerīgi skatās uz šim izmaiņam, jo vai minimalās algas celšana vairos iedzīvotāju labklājību?
Vēlreiz, lūdzu, atgādieniet, ko tieši minimālās algas celšana atrisinās? Zināms, ka 20% viszemāko ienākumu grupa sastāv no bezdarbniekiem un pensionāriem. https://t.co/SZ6dRpdsLo
— Normunds Bergs (@normundsbergs) July 19, 2019
Nav tik vienkārši. Mana alga trešo gadu uz papīra ir EUR 300 un pilnīgi vienalga kāda ir noteikta minimālā alga. Tās pacelšana neko neietekmēja un neietekmēs. Nevajag domāt, ka tas automātiski visai šai grupai kko mainīs.
— Iv Chiv (@IvChiv) July 20, 2019
Ir valstis, kur minimālā alga pret mediānu ir augstāka nekā Latvijā. Ja pacels līdz 500eiro, tad tā būs ap ~60% no mediānas un būsim Dienvidos pie Francijas un Portugāles. Un tad jau nav tālu līdz DAmerikai. pic.twitter.com/5Ct0VfvwQ1
— Dainis Gašpuitis (@Dainis_GA) July 18, 2019
Atbilde: ļoti daudzi nevar atļauties strādāt par šī brīža minim.algu, jo izdevumi nekompensē nokļūšanu darbā, atteikšanos no naturālās saimniecības uzturēšanas, bērnu aukļu algošanu utt. Šībrīža minim.alga nav motivējoša.
— Elina Treija (Silina (@Silina_Elina) July 19, 2019
Minimālā alga ir pātaga! Vai tiešām gribi sev apkārt tikai neapmierinātus uzņēmējus un neieinteresētus darbiniekus? Neapliekamais minimums ir burkāns, kas spiež priekšstāvjiem domāt par reālu labklājības veicināšanu, nevis tikai izaugsmi uz papīra.
— Ints Goze (@ints_goze) July 16, 2019
Skandināvijas valstīs tā ir sistēma, ka arodbiedrības ar darba devējiem vienojas par minimālajām algām konkrētās nozarēs, konkrētos reģionos, nevis to nosaka valsts. Tāda kultūra un tradīcijas. Bet minimālā alga ir.
— Blog News 🇱🇻 (@Karklins_) July 20, 2019
Neko nemainīs nabagajiem, bet pa lielam nekaitēs arī biznesam.
Ja biznesā minimālā alga ir ierobežojums, tad laiks investēt automatizācijā vai pārcelt ražotni uz Bangladešu, kamēr nav pa vēlu.— Ulvis Siliņš (@UlvisSilins) July 19, 2019
1,893 skatījumi