TV3 raidījums “Bez Tabu” saņēma ziņu no kādas māmiņas, kurai acīmredzot sirds ir pilna. Viņa raksta: “Jaunajām māmiņām, dodoties pastaigā ar ratiem, ik dienas nākas pārvarēt nebeidzamus šķēršļus ielā. Bet visvairāk sadusmo fakts, ka pat bērniem domātie veikali ir neiespējamā misija. Lai gan mums rati ir salīdzinoši mazi, reizēm esam spiesti ieiet un uzreiz iziet no veikala, jo ceļā mūžīgi kaut kas ir priekšā. Preces tiek izliktas ejās vai plauktos tā, ka nevar tikt cauri. Šie veikali ir dažādos lielveikalos. Piemēram, Dominā XS rotaļlietas, TC Spice Elkor kids, Baby city Imantā. Manuprāt, absurds, jo kam gan šie veikali ir domāti, ja ne vecākiem ar bērniem?! Tā vietā, lai, ieejot veikalā, es justos gaidīta, jo vēlos ko nopirkt savam mazulim, tieku noēsta ar skatieniem, ka tik es ko neapgāžu.”
Arī TV3 raidījuma “Bez Tabu” eksperiments pierāda, ka māmiņas sacītais ir taisnība. Kā pirmais no jaunās māmiņas pieminētajiem tiek apmeklēts veikals, kurš atrodas Dominā. Ieejot bodē, jau ir skaidrs, ka ar ratiem te tikt klāt visiem plauktiem būtu neiespējami. Ir tā, kā aprakstījusi skatītāja. Ejās izlikta prece, ja gribi tikt klāt, atstāj ratus maliņā.
Uz nākamo veikalu jau eksperimenta dalībnieks dodas stumjot bērnu ratus. Tirgotavā iekšā tiec, bet par vieglu izstumšanos starp preču plauktiem var aizmirst. Dažā labā vietā, ja gribi ar ratiem apgriezties, jārēķinās, ka var ar muguru izdurties plauktam, kas nerada tās patīkamākās sajūtas.
Arī uz trešo bērnu preču tirdzniecības vietu pircēja dodas ar ratiem. Te aina ir pavisam cita. Plašas ejas, nekas tajās nav salikts, pārvietoties var bez problēmām. No trim aplūkotajām vietām divās situācija atbilst Bez Tabu skatītājas aprakstam.
Raidījums sazinājās ar abu veikalu pārstāvjiem. Vienā atbildīgā persona ir atvaļinājumā, neviens cits komentārus nesniedz.
Ja kādā tirgotavā pie ieejas būtu vēstījums, ka tur ar bērnu ratiem vispār nedrīkst iebraukt, tas ir pārkāpums un būtu traktējams kā diskriminācija. Bet šādā situācija? Vai klients var celt pretenzijas? Tiesībsarga birojā apstiprina, ka šādu situāciju var uzskatīt par pārkāpumu, jo Latvijā spēkā ir tiesiskās vienlīdzības princips. Tas nozīmē, ka ikvienam ir jābūt nodrošinātiem apstākļiem, lai cilvēks var piekļūt ikvienai precei un nekas netraucētu. Ja klients uzskata, ka tas netiek ievērots viņam ir divas iespējas. Pirmā – vērsties vispārējās jurisdikcijas tiesā. Otrā – doties uz Tiesībsarga biroju un rakstīt viņiem iesniegumu. Birojs izvērtēs visus par un pret un dos slēdzienu, vai attiecīgajā situācijā ir pārkāpums. Ja ir, klients var doties uz tiesu.
Foto:/beeki/https://pixabay.com/en/users/beeki-2666//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
2,361 skatījumi