Sociālajos tīklos liela uzmanība pievērsta par negodīgu komercpraksi sodītajām influencerēm Adrianai Miglānei un Katrīnei Saulietei, kurām piespriestais sods – kopumā 2500 eiro. Pēc viņu paustā, šāds sods ir nesamērīgs un viņas neesot saņēmušas informāciju par to, ka draud sods.
Patērētāju tiesību uzraugi gan uzsver – likumi jāievēro visiem.
Miglānes un Saulietes skaidrojums nav paslīdējis garām arī sociālā tīkla “Twitter” publikai, kas nesaprot, kāpēc influenceres vispirms bloķējušas Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) un pēc tam sūdzējušās par slikto komunikāciju no to puses.
"Mēs viņus nobloķējām, jo nu, tā komunikācija bija tāda dīvaina" 🤦
Viņas laikam gribēja, lai PTAC viņām raksta: "Bučiņasss, mēs jums piedāvājam jaunu sadarbībiņu, salabojiet savas reklāmiņas un mēs jums neuzliksim sodiņu!" 😄 https://t.co/e94Vny5cSM— Transportbūvju inženieris (@TInzenieris) May 28, 2021
Vai saprotu pareizi – @PTACgovLV ir sazinājies, skaidrojis dāmām gan instagram, gan rakstot uz deklarēto adresi (kas tieši kalpo šādam mērķim – lai valsts var sazināties), bet viņas ir apvainojušās, ka viņām nepiezvanīja un nepiedraudēja? https://t.co/b1ejg0RQYa
— Ilze Peipiņa (@ilz) May 28, 2021
Jā. Un ja piezvanītu, gan jau atkal nebūtu labi! Pie tam, Instagram viņas ir nobloķējušas PTAC, jo: "Nu, tā komunikācija bija ļoti dīvaina"
— Transportbūvju inženieris (@TInzenieris) May 28, 2021
Manā burbulī jau 2 dienas nav parādījies neviens ieraksts, kurš gānītu valsti par abižātajām ietekmelēm, kurām PTAC nebija pietiekoši saprotami izskaidrojis, ka apmaksātas reklāmas ir jānorāda, bet pašas, nabadzītes, to nekā nevarēja zināt. Bloķēšanai ir savas priekšrocības.
— Iveta Buiķe (@IvetaBuike) May 28, 2021
es vēl sapratu, ka viņas atzīst, ka PTAC ar viņām ir komunicējis, bet nav patikusi info un tonis, tāpēc vienkārši nobloķēja, neiedziļinoties PTAC ziņās. Tas vispār šķiet maksimāli burvīgi!
— Ieva Ancane (@IevaAncane) May 28, 2021
Šķiet, PTAC nosūtīja oficiālu ziņojumu caur Instagram un tas bija tas nepatīkamais “tonis”. Pretī gan viņi saņēma skaistu atbildi… pic.twitter.com/MsMYoVfHYq
— Agnese Kapteine (@AKapteine) May 28, 2021
Izcili! Pēdējo reizi, kad es skatījos, stulbums neatbrīvo no atbildības likuma priekšā. Īpaši, ja Tu iepriekš informēts, brīdināts un tikai savas ignorances dēļ sodīts.
— Ieva Ancane (@IevaAncane) May 28, 2021
PTAC jau sen raksta, ka norādei jābūt skaidrai un uzskatāmai. Protams, ka nav definētas krāsas, lielumi, tas uz katra paša sirdsapziņas. Taču nereti redzu, ka norādi mēģina likt tuvu fona krāsai (ne tikai baltu), ļoti mazu, ļoti augstu, lai pa virsu kaut kas ir utt. pic.twitter.com/lNIi87Qc3Q
— Inese Liepiņa (@LiepinInese) May 28, 2021
Nu bet tas nav jauns likums. Tas ka cilvēki izvēlas izlikties, ka uz viņiem likumi neattiecas nemaina faktisko likumu stāvokli. Pie tam ptac brīdin pirms soda, tā kā influenceres mēģina influencēt, ka neko nezina. Tas ir piemērs, ka tomēr soda, taču nav tiesisks precedents.
— ︎ ︎ ︎ ︎︎ (@tomsekmanis) May 28, 2021
Šitais labs! Negribās nevienu saukt par stulbu, bet nu kamon, ko viņas iedomājās kas notiks? PTAC: "Viņas mūs nobloķēja, bet nu neko. Viņām taisnība, bijām jau arī pārāk uzbāzīgi – ierakstītas vēstules sūtījām un tā.."
— Harijs Melbārzdis (@Melbarzdis) May 28, 2021
Adriana, Sauliete – jūsu dēļ cilvēki turpinās izmantot stereotipu "stulbās blondīnes". https://t.co/FrNzEzRLGX
— Moonen (@mooneshe) May 28, 2021
3,650 skatījumi