Sabiedrībā arvien lielāku sašutumu izsauc koalīcijas plāni celt atalgojumu sev un politiskajām partijām. Vērienīgs paaugstinājums gaidāms laikā, kad gan mediķiem, gan pedagogiem solītais atalgojums nav atrasts.
Tā vietā gan valdība ir atradusi naudu Saeimas deputātiem, ministriem un politiskajām partijām – Valsts prezidentam 2020. gadā darba samaksa pieaugs par 440 eiro, Ministru prezidentam alga pieaugs par 385 eiro un visiem Saeimas deputātiem alga pieaugs par 250 eiro, kamēr ministriem par 365 eiro. Finansējums pieaugs arī politisko partiju finansēšanai – tam kopā ir atrasti 4 miljoni eiro.
Sociālajos tīklos šāda bezkaunība izsaukusi plašu neapmierinātību.
Neatbalstu valsts piešķirto līdzekļu palielināšanu partijām. Tāpat ņēma un ņems no privātajiem sponsoriem,kuri ietekmēs politsko dienaskārtību. Īpaši apstākļos, kad trūkst naudas mediķiem,pedagogiem…
— Andris Alksnis (@AlksnisAndris) October 19, 2019
Domāju, ka mediķiem protesta akcijās pievienosies daudz jo daudz citu profesiju pārstāvju.
— Aiga Aizpuriete Balode (@aiga_balode) October 17, 2019
Kariņš: Naudas nepietiek daudzās sfērās
Vēl Kariņš: Naudas ir ļoti daudz, tikai tā apetīte ir pārāk liela.
Sapratāt, skolotāji un mediķi? Beidziet tik daudz rīt, paskatieties, cik pieticīgi ir partijas un ierēdņi. 😎 pic.twitter.com/rDj9cBecg9
— elza ⛅️ (@elzabtw) October 16, 2019
“Tiesas lēmums nav politisks lēmums, tas gan ir jāpilda,” – tā @aseradens par potenciālo situāciju, ja Satversmes tiesa tomēr pielemtu maksāt mediķiem likumā paredzēto… Tātad Saeimas pieņemts likums ir tikai “politisks lēmums, kuru var nepildīt”? (17:30) https://t.co/jb5dCiAmxs
— Ikars Kublins (@Ikars) October 15, 2019
Jāatzīst, ir nelabi kuņģa apvidū no domas, ka es un mani bērni finansē Saskaņu un vēl dažus. Un vēl nelabāk paliek, redzot kā Saeima šonedēļ parūpējās par Saskaņas elektorātu nākotnē. Neatstāj doma, ka Saeimas deputāti laikam plāno savus pēctečus evakuēt no Latvijas.
— 𝑅𝒾𝓉𝒶 𝐸𝓋𝒶 (@RitaEvaNa) October 20, 2019
Tas ir ciniski, kad neatrod naudu likumu izpildei ārstu, skolotāju algām, bet gatavi pieņemt likumu savu partiju papildus finansēšanai. Minimums to varēja darīt nākamajā Saeimā, bet ne sev.
Kādēļ ziedo biznesa pārstāvji politiskajām partijām? pic.twitter.com/Kx5luoe00X
— Kārlis Krēsliņš (@kazus130445) October 18, 2019
Visām partijām tiek noteikti vienādi ierobežojumi, bet tikai izredzētajām – Saeimas partijām un EP vēlēšanās startējušajām partijām – valsts finansējums. Tas rada nevienlīdzīgas iespējas visām partijām startēt nākamajās pašvaldību vēlēšanās.
— Agris Ameriks (@AgrisAmeriks) October 17, 2019
Laikam jau Saeimā esošie ļoti baidās tikt nepārvēlēti, ka grozījumus partiju finansēšanas likumā ieviesīs no 1.janvāra, nevis ar nākošo Saeimas sasaukumu. Laikam netic, ka bez valsts naudas tiks pārvēlēti……….. https://t.co/4Dfjnhl3mX
— Flora Vilkabise (@vilkabise) October 21, 2019
Vēlēšanu biļetenu feja
Deputāti un ministri par gaidāmo budžeta tēriņu daudzkārtējo palielināšanu partiju uzturēšanai runā tā, it kā kāds cits par to būtu lēmis, nevis paši savās interesēs iegrābušies nodokļos nomaksātajā naudā. Zīmē Zemgus Zaharāns: pic.twitter.com/dJppKJctr9— PeterisApinis (@PeterisApinis) October 16, 2019
Saeimā @DanaReizniece nosauc šo budžetu “Dāvana vājākajam:. Precīzi!!! Paceļ sev algas, paceļ finansējumu prezidenta kancelejai un ministrijām, un septiņas reizes partijām. :))
— Aiga Aizpuriete Balode (@aiga_balode) October 17, 2019
Piedāvājums par deputātu atalgojuma sistēmas maiņu. Janvārī maksājam vidējo summu no Skolotāju algām, Februārī no ārstu, Martā no Ugundzēsēju, Aprīlī Karavīru, Maijā Zinātnieku, Jūnijā Policistu, Jūlijā mežstrādnieku, Augustā IT, Septembrī Tūrisma vidējo utt.
— Mans (@viedoklis2) October 14, 2019
Foto: Saeimas kanceleja
1,367 skatījumi