Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Žurnālists Bojārs ievieš jaunu diskusiju formātu – “tieša aprunāšana” sabiedriskās TV ēterā

Kā tad sanāk – tas ir diskusiju vai pļāpu šovs?

Vai Latvijas sabiedriskie mediji ir objektīvi un neatkarīgi? Šāds jautājums rodas, skatoties uz to, kā tiek sagatavots Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Tieša runa”.

Informācija LTV mājaslapā liecina, ka raidījuma “Tieša runa” šīs nedēļas tēma būs “ASV sankcijas pret Lembergu”, kur tiks runāts par Aivaru Lembergu Latvijas politikā, par viņa ietekmi un centieniem to mazināt. Uz diskusiju uzaicināti Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS), Saeimas deputāts un ZZS valdes loceklis Armands Krauze, Valsts prezidenta kancelejas vadītājs, bijušais Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks ASV Andris Teikmanis, pretkorupcijas eksperts, sabiedriskās politikas centra “Providus” pētnieks Valts Kalniņš, žurnālists Māris Zanders, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše un publicists Mārcis Bendiks.

Savukārt persona, par kuru būs saruna, proti, Aivars Lembergs uz diskusiju nav aicināts.

Arī uz Lemberga publisko jautājumu, vai viņš tiks uzaicināts, vai arī, kā ierasts, diskusija notiks bez viņa, nedz raidījuma vadītājs Guntis Bojārs, nedz kāds cits sabiedriskā medija pārstāvis neko nav atbildējis. Vai tādā gadījumā tā nav vis tieša runa, bet tieša aprunāšana?

Lai arī saskaņā ar žurnālistu Ētikas kodeksu, žurnālistu pienākums ir gādāt, lai sabiedrība saņem pilnu informāciju par procesiem un notikumiem, un žurnālistam ir jāiestājas par daudzpusīgu viedokļu apmaiņu, analītisku un kritisku nostāju pret politisko, ekonomisko un tiesu varu, aizstāvot sabiedrības un indivīda tiesības, šoreiz tas nav ievērots – diskusija norisināsies bez Lemberga klātbūtnes. Tātad – viņam nebūs ne tikai iespēja izteikt savu viedokli, bet arī nebūs iespēja aizstāvēties pret iespējamiem apvainojumiem, kas neapšaubāmi varētu sekot, zinot, ka LTV žurnālisti ne reizi vien demonstrējuši nepatiku pret Ventspili un Lembergu personīgi.

Jāatgādina gan, ka šī nav pirmā reize, kad LTV steidz izplatīt vienpusēju informāciju – šī gada 5. decembrī pēdējās instances tiesa ir atstājusi spēkā Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu sodīt Latvijas Televīziju par neprecīzas informācijas izplatīšanu saistībā ar Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani. LTV žurnālistes Olgas Dragiļevas sižetā tika paziņots, kas “Ogres mērs kļuva slavens, kad vietējiem medijiem lika parakstīt vienošanos, kas ierobežo iespēju kritizēt vietvaru”, taču viņas izteikumi neatbilda patiesībai.

Arī sabiedrība sociālajos tīklos pauž sašutumu par šādu notikuma pavērsienu – vai tā maz uzskatāma par kvalitatīvu žurnālistiku sabiedrisko mediju izpildījumā?


2,554 skatījumi

Un Tavas domas par šo?